Odkrycia w dziedzinie kardiologii

odkrycia_w_dziedzinie_kardiologii.jpg

Choroby serca są przyczyną śmierci wielu osób na całym świecie. Nieodpowiednia dieta, brak wystarczającej aktywności fizycznej to najlepsza droga do tego typu schorzeń. Zawał serca może także rozwinąć się u osób zestresowanych lub tych, którzy palą papierosy. Pomimo skuteczności podstawowych reguł profilaktycznych, częstotliwość zapadania na choroby serca w dalszym ciągu wzrasta.

do wczoraj można było kupić Driclor po rekordowo niskiej cenie

Śmiertelność byłaby wciąż na wysokim poziomie gdyby nie dokonania w dziedzinie kardiologii. W ciągu ostatnich lat było ich bardzo dużo. W dodatku poszczególne metody są w dalszym stopniu udoskonalane. Do jednych z najbardziej spektakularnych zaliczają się przeszczepy serca.

Są to operacja bardzo skomplikowane, jednak lekarze przeprowadzają je coraz częściej. Organ do przeszczepu zazwyczaj pobierany jest od osób, u których wystąpiła śmierć pnia mózgu. Pacjenci z przeszczepem serca muszą dodatkowo przez całe życie zażywać specjalne leki. Równie ważne są operacje naczyń wieńcowych oraz zastawek.

Chorym wszczepiane są także by-passy. Pacjenci po zawale serca zazwyczaj otrzymują wysokiej jakości leki fibrynolityczne, które przyczyniły się do zmniejszenia śmiertelności. Na uwagę zasługuje również aparatura medyczna, która bada kondycję serca. Lekarze na skalę masową wykonują już EKG czy USG serca.

Dzięki temu widoczne są wszelkie nieprawidłowości w budowie i fizjologii serca. Ponadto znana jest także profilaktyka, która umożliwia zapobieganie chorobom serca.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *